Escape room

Mając w pamięci lekką klapę związaną z naszą pierwszą rocznicą, do drugiej lepiej się przygotowaliśmy. Postanowiliśmy, że warto z tej okazji zrobić razem coś fajnego i nowego. Wybór padł na escape room – to w końcu fajny sposób na uczczenie dwóch lat jako drużyna.
Wybraliśmy pokój rycerski (medieval) o stąd:
http://roomescape.pl/
Bardzo miła pani koordynująca pokoje w tej lokalizacji, trochę była zdziwiona, że jesteśmy tylko we 2 i wspomniała, że może być ciężko. Tym bardziej się cieszę bo wszystko rozwiązaliśmy, cale 4 sekundy przed końcem 🙂 I nie obyło się bez kilku wskazówek.
Nie będę dokładnie opisywać, na czym nasz escape room polegał, ci którzy znają gry z tej kategorii, wiedzą o co chodzi. Dla pozostałych w skrócie: trzeba wydostać się z pokoju wykorzystując różne poukrywane wskazówki. Czasami trzeba np. zebrać jakąś ilość przedmiotów danej kategorii aby potem coś z nimi zrobić i ostatecznie uzyskać kod/hasło/kluczyk do kłódki itp.
Naprawdę fajna zabawa no i trzeba dobrze grać drużynowo. A ten konkretny pokój (oferta tego typu rozrywek w W warszawie jest spora) był naprawdę świetnie i pomysłowo przygotowany.
Już planujemy kolejne wyprawy, ze względu na spory koszt: pewnie tym razem ze znajomymi.
I na koniec jeszcze jedna po-rocznicowa refleksja: wybierajcie fajne miejsca na pierwszą randkę. Zwłaszcza jeśli macie skłonności do sentymentalizmu (jak my), bo inaczej możecie utknąć na wszystkie rocznice i temu podobne okazje z miejscówką, któej AŻ TAK nie lubicie (też tak jak my). 

2 myśli w temacie “Escape room

  1. A.I. 13 lipca 2020 / 15:05

    My po prostu nie świętujemy miejsca z pierwszą randką! 😉 Świętujemy za to rocznice obu ślubów i wesela (razem: 2) i zaręczyn (razem: 1). Świętujemy w taki sposób, by każdą spędzać gdzie indziej i w miejscu, w którym jeszcze nie byliśmy… właśnie a propos Twojego pierwszego wpisu na blogu: przeżywanie. Życie i tak jest za krótkie, by zobaczyć wszystko… ale można przynajmniej spróbować! 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s